Еурофарм Работник

Група Ц – Сезона 2019/2020

ПозицијаЕкипаВкупноПобедиНерешениПоразиБодови
1963015
2952212
3960312
493066
592165
692074


РК Еурофарм Работник Тајмаут

Еурофарм Работник ја пречекува екипата на Бидасоа Ирун

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска во салата „Боро Чурлевски“ во Битола го играат последниот натпревар во рамките на Лигата на шампионите за оваа сезоната. Битолчани се домаќини на шпанскиот прволигаш Бидасоа Ирун, кој веќе...
Еурофарм Работник лига на шампиони

Еурофарм Работник загуби на гостувањето во Прешов

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва загубија на гостувањето во Прешов (31:29), забележувајќи го 5-тиот пораз во групната фаза од Лигата на шампионите. Идентично како и на првиот натпревар во Битола, повторно ја гледавме истата слика....
Елмир Граџан Еурофарм Работник

Елмир Граџан: Ќе се обидеме да го дадеме најдоброто од нас!

Еден од тројцата кружни напаѓачи на Еурофарм Работник, Елмир Граџан е оптимис пред денешниот натпревар на гости против Татран Прешов во рамките на Лигата на шампионите. Елмир Граџан по повредата работеше во полн ритам и...
Славко Голужа Татран Прешов

Славко Голужа: Очекуваме уште потежок натпревар од оној во Битола

Денес ракометарите на Еурофарм Работник ги очекува нов натпревар од Лигата на шампионите, гостување кај словачкиот првак Татран Прешов. Екипа која ја забележа својата прва победа во Лигата на шампионите над Еурофарм Работник во Битола,...
Никола Митревски РК Еурофарм Работник

(Видео) Никола Митревски повторно во идеалната постава на СЕХА

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски сезонава брани во одлична форма во екипата на РК Еурофарм Работник. Потврда за тоа се натпреварите во СЕХА лигата и во Лигата на шампионите, каде е нерешлива енигма за...