Мотор Запорожје

Група Б – Сезона 2019/2020

PosTeamВкупноПобедиНерешениПоразиБодови
11072116
21070314
31052312
41051411
51042410
6104159
7102084
8101274
АКЦИЈА
Претходна статијаКристијанштад
Следна статијаШафхаузен
Avatar
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет