Вардар

РК Вардар

Група Б – Сезона 2019/2020

PosTeamВкупноПобедиНерешениПоразиБодови
11072116
21070314
31052312
41051411
51042410
6104159
7102084
8101274


Стевче Алушовски РК Вардар тренер

Стевче Алушoвски е новиот тренер на РК Вардар!

Денес на официјалниот сајт на Вардар објавија дека поранешниот играч и капитен на Вардар, Стевче Алушoвски е новиот тренер на најтрофејниот македонски ракометен клуб. Тој ќе го замени Едуард Кокшаров кој беше привремено решение...
Вардар Иван Чупиќ

Вардар го победи Татран Прешов, за потврда на првото место во СЕХА

Ракометарите на Вардар ја забележаа 8-та победа во групната фаза од ракометната СЕХА лига и го осигураа првото место на табелата по завршувањето на регуларниот дел, откако синоќа издвојуваа победа над Татран Прешов со...
Вардар Веспрем Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар го пречекуваат силниот Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат силниот Веспрем, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. Натпревар на колото во ЛШ, во кој играат екипите кои го играа финалето минатата...
Вардар СЕХА лига Мотор Запорошје

Вардар рутинирано против Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар вечерва рутинирано (44:37) стигнаа до уште една победа против екипата на Мотор Запорожје во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој двете екипи беа без многу стандардни ракометари, за Вардар ги...
Тимур Дибиров Вардар Топ 5 погодоци

(Видео) Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци на колото во ЛШ

Тимур Дибиров и овојпат се најде во Топ 5 погодоци на 7-то коло во Лигата на шампионите, иако скоро целиот натпревар играше како бек, што не е негова вообичаена позиција. Но, во текот на натпреварот...
АКЦИЈА
Следна статијаЦелје
Avatar
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет