Наши странци

Мартин Томовски

Мартин Томовски го запре шампионот Фленсбург

Македонскиот репрезентативец, Мартин Томовски и неговиот Лудвигсхафен забележаа голема победа во Бундес-лигата, совладувајќи го шампионот Фленсбург со резултат 25:23. Младиот голман доби скромна минутажа на овој натпревар (16 минути), но ја искористи максимално да го...
Кирил Лазаров Нант

(Видео) Кирил Лазаров со маестрален гол, му донесе победа на Нант!

Македонскиот репрезентативец, Кирил Лазаров со своите 39 години сеуште игра на едно високо ниво и е клучна фигура во екипата на Нант. Откако ги однесе во групата фаза на ЕХФ купот, Лазаров синоќа постигна победоносен...
филип талески рајн некар левен

Филип Талески одличен во Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески одигра одличен натпревар во редовите на германски Рајн Некар Левен, кој синоќа славеше против Бергишер со 25:30 и ја продолжи трката за титулата во Бундес лигата. Талески средбата ја заврши со...
кире лазаров нант

Лазаров игра во одлична форма, Нант го прегази Целје!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра во одлична форма во екипата на Нант. Нешто што за нас е многу важно, пред натпреварите со Турција и Грција во рамките од квалификациите за ЕП 2020....

Популарни новости

Петар Ангелов - Диви РК Тинекс Пролет

Петар Ангелов потпиша за Тинекс Пролет

Денес РК Тинекс Пролет објави на својот сајт дека со поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов - Диви го комплетирале трансферот од една и пол...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд...
Македонија против Австрија на ЕП 2020

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Австрија?

Денес македонската репрезентација го игра третиот натпревар на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен...