Столе Стоилов ЕП 2020 Македонија

Македонија на 15-то место на Европското првенство 2020

Македонија го завршува настапот на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка на 15-тото место, откако синоќа репрезентацијата на Данска ја совлада репрезентацијата на Русија (31:28) во последниот натпревар од прелиминарната фаза на шампионатот. Ова...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд - Унгарија (18:15 часот, ТВ Телма) Русија - Данска (20:30...
Македонија против Австрија на ЕП 2020

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Австрија?

Денес македонската репрезентација го игра третиот натпревар на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен пренос на Телма телевизија. Која е вашата прогноза за натпреварот? Анкетата...

Популарни новости

Петар Ангелов - Диви РК Тинекс Пролет

Петар Ангелов потпиша за Тинекс Пролет

Денес РК Тинекс Пролет објави на својот сајт дека со поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов - Диви го комплетирале трансферот од една и пол...
Столе Стоилов ЕП 2020 Македонија

Македонија на 15-то место на Европското првенство 2020

Македонија го завршува настапот на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка на 15-тото место, откако синоќа репрезентацијата на Данска ја совлада репрезентацијата на Русија...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд...