Вардар Веспрем Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар го пречекуваат силниот Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат силниот Веспрем, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. Натпревар на колото во ЛШ, во кој играат екипите кои го играа финалето минатата...
РК Еурофарм Работник Тајмаут

Еурофарм Работник ја пречекува екипата на Бидасоа Ирун

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска во салата „Боро Чурлевски“ во Битола го играат последниот натпревар во рамките на Лигата на шампионите за оваа сезоната. Битолчани се домаќини на шпанскиот прволигаш Бидасоа Ирун, кој веќе...
Никола Митревски

Митревски е најдобар голман по групната фаза на СЕХА лигата

Македонскиот репрезентативец и голман на екипата на Еурофарм Работник, Никола Митревски е најдобар голман по групната фаза на СЕХА лигата. По десет одиргани натпревари, битолчанецот забележа 89 одбрани, едно повеќе од второпласираниот Мацкевич од екипата...
Вардар Иван Чупиќ

Вардар го победи Татран Прешов, за потврда на првото место во СЕХА

Ракометарите на Вардар ја забележаа 8-та победа во групната фаза од ракометната СЕХА лига и го осигураа првото место на табелата по завршувањето на регуларниот дел, откако синоќа издвојуваа победа над Татран Прешов со...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд - Унгарија (18:15 часот, ТВ Телма) Русија - Данска (20:30...
Македонија против Австрија на ЕП 2020

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Австрија?

Денес македонската репрезентација го игра третиот натпревар на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен пренос на Телма телевизија. Која е вашата прогноза за натпреварот? Анкетата...

Вардар 12-ти пат првак на Македонија

На едно коло до крајот на сезоната, ракометарите на Вардар ја одбранија шампионската титула во домашното првенство совладувајќи го Пролет со 38:25 во рамките од 9-то коло од плејофот. Очекувано „црвено-црните“ лесно стигнаа до 9...

Познати екипите кои ќе разигруваат за титулата!

Попладневно се одигра и последниот натпревар од претпоследното коло во ВИП Супер лигата, каде ракометарите на Еурофарм Работник издвојуваа победа на гости против екипата на Вардар Јуниор со резултат 23:31. По што, на коло...