СЕХА Лига

Никола Митревски

Митревски е најдобар голман по групната фаза на СЕХА лигата

Македонскиот репрезентативец и голман на екипата на Еурофарм Работник, Никола Митревски е најдобар голман по групната фаза на СЕХА лигата. По десет одиргани натпревари, битолчанецот забележа 89 одбрани, едно повеќе од второпласираниот Мацкевич од екипата...
Вардар Иван Чупиќ

Вардар го победи Татран Прешов, за потврда на првото место во СЕХА

Ракометарите на Вардар ја забележаа 8-та победа во групната фаза од ракометната СЕХА лига и го осигураа првото место на табелата по завршувањето на регуларниот дел, откако синоќа издвојуваа победа над Татран Прешов со...
Вардар СЕХА лига Мотор Запорошје

Вардар рутинирано против Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар вечерва рутинирано (44:37) стигнаа до уште една победа против екипата на Мотор Запорожје во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој двете екипи беа без многу стандардни ракометари, за Вардар ги...
Никола Митревски РК Еурофарм Работник

(Видео) Никола Митревски повторно во идеалната постава на СЕХА

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски сезонава брани во одлична форма во екипата на РК Еурофарм Работник. Потврда за тоа се натпреварите во СЕХА лигата и во Лигата на шампионите, каде е нерешлива енигма за...
рк вардар лига на шампиони рајн некар левен

Вардар против ППД Загреб за одбрана на титулата во СЕХА

Вечерва, ракометарите на Вардар ќе имаат шанса да станат вториот тим во регионалното натпреварување кој успеал две години по ред да го подигне пехарот, по Веспрем. На патот на ова остварувањето стои стариот должник,...

Популарни новости