Лига на шампиони

Петар Ангелов - Диви РК Тинекс Пролет

Петар Ангелов потпиша за Тинекс Пролет

Денес РК Тинекс Пролет објави на својот сајт дека со поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов - Диви го комплетирале трансферот од една и пол година, по што официјално е играч на Тинекс Пролет. 42-годишниот Петар...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд - Унгарија (18:15 часот, ТВ Телма) Русија - Данска (20:30...
Македонија против Австрија на ЕП 2020

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Австрија?

Денес македонската репрезентација го игра третиот натпревар на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен пренос на Телма телевизија. Која е вашата прогноза за натпреварот? Анкетата...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 6: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групите Б, Д и Ф. За нас секако најважен е дуелот помеѓу селекцијата на Македонија и Австрија. Распоред на...
Македонија Филип Талески

Македонија против Австрија за пласман во следната фаза

Македонија денеска го игра последниот натпревар од групната фаза на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против домаќинот Австрија. Натпревар во кој потребна ни е победа од два или три разлика, за да се...

Популарни новости