Лига на шампиони

Вардар Веспрем Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар го пречекуваат силниот Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат силниот Веспрем, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. Натпревар на колото во ЛШ, во кој играат екипите кои го играа финалето минатата...
РК Еурофарм Работник Тајмаут

Еурофарм Работник ја пречекува екипата на Бидасоа Ирун

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска во салата „Боро Чурлевски“ во Битола го играат последниот натпревар во рамките на Лигата на шампионите за оваа сезоната. Битолчани се домаќини на шпанскиот прволигаш Бидасоа Ирун, кој веќе...
Кирил Лазаров Нант

(Видео) Кирил Лазаров со маестрален гол, му донесе победа на Нант!

Македонскиот репрезентативец, Кирил Лазаров со своите 39 години сеуште игра на едно високо ниво и е клучна фигура во екипата на Нант. Откако ги однесе во групата фаза на ЕХФ купот, Лазаров синоќа постигна победоносен...
Симе Симовски македонска женска репрезентација

Симовски го објави списокот на ракометарки за турнирот во Анталија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за пријателските натпревари во рамките на ЕХФ неделата. Нашата репрезентација во периодот од 22-ри до 25-ти ноември ќе биде дел од...
Вардар СЕХА лига Мотор Запорошје

Вардар рутинирано против Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар вечерва рутинирано (44:37) стигнаа до уште една победа против екипата на Мотор Запорожје во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој двете екипи беа без многу стандардни ракометари, за Вардар ги...

Популарни новости