Европско првенство 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка

Столе Стоилов ЕП 2020 Македонија

Македонија на 15-то место на Европското првенство 2020

Македонија го завршува настапот на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка на 15-тото место, откако синоќа репрезентацијата на Данска ја совлада репрезентацијата на Русија...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 7: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групата Е. Распоред на натпревари: Група E (Малме, Шведска) Исланд...
Македонија против Австрија на ЕП 2020

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Австрија?

Денес македонската репрезентација го игра третиот натпревар на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен...
ЕП 2020 распоред на натпревари

ЕП 2020 – Ден 6: Распоред на натпревари

На ЕП 2020 во Шведска, Австрија и Норвешка денес се играат натпревари од третото коло во групите Б, Д и Ф. За нас секако...
Македонија Филип Талески

Македонија против Австрија за пласман во следната фаза

Македонија денеска го игра последниот натпревар од групната фаза на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка, против домаќинот Австрија. Натпревар во кој потребна ни...