Линкови за натпреварот помеѓу Вардар и Барселона

дибиров рк вардар линкови

За неполн час ќе започне дерби натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Барселона во рамките од 7-то коло во Лигата на шампионите.

Како што добро знаете пренос нема да има ниту на една македонска телевизија, па затоа споделуваме линкови на кои ќе може да го проследите овој натпревар.

Линк 1
Линк 2

АКЦИЈА
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет