Вардар

Група Б – Сезона 2019/2020

ПозицијаЕкипаВкупноПобедиНерешениПоразиБодови
11072116
21070314
31052312
41051411
51042410
6104159
7102084
8101274


Вардар Веспрем Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар го пречекуваат силниот Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат силниот Веспрем, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. Натпревар на колото во ЛШ, во кој играат екипите кои го играа финалето минатата...
Вардар СЕХА лига Мотор Запорошје

Вардар рутинирано против Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар вечерва рутинирано (44:37) стигнаа до уште една победа против екипата на Мотор Запорожје во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој двете екипи беа без многу стандардни ракометари, за Вардар ги...
Тимур Дибиров Вардар Топ 5 погодоци

(Видео) Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци на колото во ЛШ

Тимур Дибиров и овојпат се најде во Топ 5 погодоци на 7-то коло во Лигата на шампионите, иако скоро целиот натпревар играше како бек, што не е негова вообичаена позиција. Но, во текот на натпреварот...
Калифа Гедбан Вардар Киелце ЛШ

(Видео) Калифа Гедбан во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ

Голманот на Вардар, Калифа Гедбан имаше важна улога во натпреварот против Киелце, каде „црвено-црните“ со десеткуван состав се спротиставија на силниот Киелце и ремизираа со резултат 28:28. Неговите одбрани во второто полувреме, особено во последните...
Вардар Киелце Скубе

Вардар ремизираше против Киелце: Скубе промаши за победа!

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар ремизираше против полскиот првак Киелце (28:28) во еден возбудлив натпревар во Лигата на шампионите. Со неискористен шут за победа во последните секунди, вардарци ќе се задоволат само со...