Никола Митревски

Македонскиот репрезентативец и голман на екипата на Еурофарм Работник, Никола Митревски е најдобар голман по групната фаза на СЕХА лигата.

По десет одиргани натпревари, битолчанецот забележа 89 одбрани, едно повеќе од второпласираниот Мацкевич од екипата на Мешков Брест.

Голманот на Еурофарм Работник и македонската репрезентација, Никола Митревски е најдобар чувар на мрежата по групната фаза на СЕХА лигата. На десет одиграни натпревари, битолчанецот собра 89 интервенции, една повеќе од Мацкевич од Мешков Брест.

Топ 5 голмани:

  1. Никола Митревски (Еурофарм Пелистер) => 89 одбрани
  2. Иван Мицкевич (Мешков Брест) => 88 одбрани
  3. Тодор Јандриќ (Металопластика) => 87 одбрани
  4. Игор Чуприна (Татран Прешов) => 78 одбрани
  5. Морено Цар (Нексе) => 78 одбрани

Фото: Официјалниот сајт на СЕХА лигата.