Познати се составите на Металург и Чеховски Медведи за нивниот последен дуел сезонава во Лигата на шампиони. Мечот се игра во 17:30ч., а ќе го судат францускиот пар Карим Гасми – Рауф Гасми.

Металург: Арсиќ, Томовски, Дрогришки, Гуглета, Илиќ, Костески, Крстевски, Кузмановски, Младеновиќ, Нелоски, Обрадовиќ, Палевски, Печенковски, Пешевски, Петров, Велковски.

Чеховски Медведи: Андреев, Черноиванов, Фуртсев, Грамс, Исмаилов, Карибов, Корнев, Котов, Котов, Ковалев, Осташченко, Павленко, Прокопиев, Санталов, Шелестјуков, Скопинтсев.