Тимур Дибиров Вардар Топ 5 погодоци

Тимур Дибиров и овојпат се најде во Топ 5 погодоци на 7-то коло во Лигата на шампионите, иако скоро целиот натпревар играше како бек, што не е негова вообичаена позиција.

Но, во текот на натпреварот ги искористуваше контрите за брзи погодоци, а една од нив сосем заслужено се најде меѓу најдобрите.

Прекрасниот погодок, како и останатите четири погодоци може да ги погледнете на следниов ЛИНК.

Фото: Екипа.мк