Пролет 62

Суперлига

ПозицијаЕкипаВкупноПобедиНерешениПоразиБодови
114122038
214121137
314101331
41492329
51471622
61460818
71442814
81421117
91411124
91411124
Петар Ангелов - Диви РК Тинекс Пролет

Петар Ангелов потпиша за Тинекс Пролет

Денес РК Тинекс Пролет објави на својот сајт дека со поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов - Диви го комплетирале трансферот од една и пол година, по што официјално е играч на Тинекс Пролет. 42-годишниот Петар...