Столе Стоилов ЕП 2020 Македонија

Македонската репрезентација вечерва загуби од репрезентацијата на Чешка во рамките од второто коло на ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка.

Главни причини за овој пораз беше лошата одбрана на почетокот на второто полувреме и промашените зицери во текот на натпреварот.

„Имаме уште еден натпревар кој мора да го добиеме. Многу промашувавме во овој дуел, а на спротивната страна Чешка погодуваше кога е најпотребно и тоа е тоа, затоа е таков резултатот. Мора да даваме голови кога имаме шанса“ – изјави Стоилов.

Фото: Гол.мк